Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Карантин

Дата: 28 вересня 2020 о 11:32, Оновлено 19 лютого 2021 о 12:03

(Додаток №3)

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням педагогічної ради

протокол № 9 від 31.08.2020

                                                                              Директор школи        Ільчук О.І.

 

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК

організації освітнього процесу в школі в період карантину

у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

     Даний порядок розроблений відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови Головного державного санітарного лікаря України  № 50 від 22.08.2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»,  листа МОН України № 1/9-420 від 05.08.2020 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році».

    Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, МОН, пріоритетами при організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину є:

  • безпека учасників освітнього процесу;
  • забезпечення засвоєння учнями знань, набутих вмінь, формування компетенцій, які визначені у Державних стандартах та навчальних програмах;
  • забезпечення соціалізації дітей;
  • забезпечення здоров’я учасників освітнього процесу;
  • уникнення перевантаження дітей;
  • забезпечення виконання вимог щодо організації протиепідемічних заходів в умовах адаптивного карантину з урахуванням регламентуючих документів.

 

Безпека в школі під час адаптивного карантину

 

  1. Інформування директором школи працівників, здобувачів освіти, їхніх батьків або інших законних представників (далі – батьки) про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19),  директору школи Ільчук О.І. розмістити відповідну інформацію на сайті школи та в соціальних мережах 28.08.2020.
  2. Визначити:

  1. Вчителя 1 класу Крицкалюк М.В.

 відповідальною особою за координацію проведення інформаційних заходів із профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19), інших респіраторних захворювань.

    1.  Вчителя 2 класу Мочерняк М.Д.

відповідальною особою за проведення навчання працівників закладу та здобувачів освіти щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог.

     Вхід до школи дозволяється при наявності захисної маски, респіратора, без ознак респіраторного захворювання (кожний учасник освітнього процесу повинен удома виміряти температуру, бути впевненим у стані свого здоров’я)(Додаток №1). Під час занять захисні маски можуть не використовуватись. Під час пересування приміщеннями школи використання захисних масок обов’язкове. Водночас для учнів 1-4 класів вхід до школи та пересування приміщеннями дозволяється без використання захисної маски або респіратора.(Додаток №2)

  1. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2С або із симптомами гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) співробітник до роботи не допускається. Про такий випадок медична сестра повідомляє директора школи або чергового адміністратора та робить відмітку в журналі контролю термометрії про недопущення до роботи. При появі підвищеної температури тіла понад 37,2С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє адміністрацію школи та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
  2. У разі виявлення в учня ознак гострої респіраторної хвороби необхідно терміново повідомити медичну сестру та чергового адміністратора; медична сестра тимчасово ізолює здобувача освіти в спеціально відведеному приміщенні школи, черговий адміністратор інформує батьків (інших законних представників), приймається узгоджене рішення щодо направлення учня до закладу охорони здоров’я. Медична сестра веде облік таких здобувачів освіти. Після вилучення особи з  симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де вона перебувала, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
  3. Якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом, то весь клас має йти на самоізоляцію, для нього організовується дистанційне навчання.
  4. Після того, як здобувач освіти з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами був відсторонений від освітнього процесу, до школи дитина може повернутись лише після одужання та отримання довідки від лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування закладу освіти.
  5. Продовження в школі обмежувальних заходів стосовно відвідування закладу сторонніми особами. Спілкування педагогічних працівників із батьками здійснювати переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
  6. Дотримання учасниками освітнього процесу вимог соціального дистанціювання:
  7.  Закріплення за класами навчальних кабінетів.
  8. Збільшення вільного простору в навчальних приміщеннях: прибрати зайві меблі, устаткування, килими, м’які іграшки тощо.
  9. Проведення щоденного моніторингу стану здоров’я: учнів шляхом опитування щодо самопочуття перед початком занять учителем, який проводить перший урок із фіксацією в опитувальнику, а працівників закладу освіти – термометрії.
  10. Обмеження проведення масових заходів (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування школи – педагогічних рад тощо).
  11. Виконання заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог згідно з Регламентом організації освітнього процесу в школі на період карантину: провітрювання приміщення, обробка поверхонь, миття рук, вчасна заміна масок та правила їх утилізації.
  12. Обладнання медичного пункту необхідними засобами: безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту тощо.
  13. Можливе внесення змін до даного Порядку відповідно до рекомендацій органів МОЗ та МОН.

Особливості освітнього процесу під час адаптивного карантину

  1. Організація освітнього процесу в школі, враховуючи епідемічну ситуацію, за формами:

1. очна – у разі відсутності карантинних обмежень;

2. змішана (як з очним, так і з дистанційним компонентами) – в умовах адаптивного карантину;

3. дистанційна – в умовах карантину.

  1. Упровадження гнучкої структури навчального року – можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів із урахуванням епідеміологічної ситуації.  
  2. Організація для учнів із хронічними легеневими хворобами; які мають розлади імунної системи; цукровий діабет тощо навчання за формами здобуття освіти, шо максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернатна, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти).

4.Адаптація внутрішнього подвір’я для потреб навчання, за сприятливих погодних умов – проведення занять із окремих предметів на відкритому повітрі (зелені уроки).

5.Можливість проведення ранкових зустрічей учителів із учнями початкової школи на шкільному подвір’ї з 8.20 із дотриманням соціального дистанціювання.

6. Можливість проведення уроків трудового навчання, технологій, мистецтва у другій половині дня дистанційно у форматі оф лайн, онлайн.

7. Визначення вчителями при складанні календарно-тематичних планів ключових тем із предмету для якісного засвоєння подальшого матеріалу, максимально зосередивши подачу нового матеріалу в І півріччі, враховуючи можливість опанування окремих тем дистанційно з використанням веб-ресурсів.

8.Виявлення вчителями на початку нового навчального року рівня опанування учнями навчального матеріалу, яким вони оволоділи під час карантинних обмежень самостійно або з використанням технологій дистанційного навчання; за необхідності застосувати коригуюче навчання (диференційовані навчальні завдання, індивідуальний підхід, консультації тощо).

9.Уникнення видів діяльності, які вимагають фізичного контакту між учнями: комунікаційних вправ, групових ігор, що передбачають тактильний контакт.

10.Проведення уроків фізичної культури, за сприятливих погодних умов на відкритому повітрі з дотриманням соціальної дистанції. Переодягання на уроки фізичної культури здійснюється в навчальних кабінетах та спортивній залі.

11.Організація безпечного пересування по школі при поділі груп: одна група залишається у кабінеті, закріпленому за класом, а друга переходить до іншого кабінету після дзвоника на урок, коли коридори вільні, і повертається назад за кілька хвилин до закінчення уроку, коли в коридорах ще не перебувають діти.

Забезпечення питного режиму

  1. Організовується з допомогою індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.
  2. Можливо організовувати у навчальних кабінетах місця для використання бутильованої води (кулери, помпи з сертифікатами якості) та одноразового посуду.
  3. Не дозволяється функціонування питних шкільних фонтанчиків.

 

Організація харчування під час адаптивного карантину

  1. Здійснювати харчування тільки в приміщенні їдальні, із дотриманням соціальної дистанції (відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб), фізичної дистанції 1 м при отриманні їжі, виходячи з кількості посадочних місць, відповідно до графіка харчування .
  2. Проводити миття та дезінфекцію поверхонь столів, лав, дверних ручок після кожного класу.
  3. Провітрювати приміщення обідньої зали та харчоблоку в перервах між прийомом їжі учнями школи.
  4. Розставляти страви на столи до приходу учнів.
  5. Відвідування учнями їдальні за алгоритмом:
  • чітке дотримання графіка харчування,
  • обов’язковий супровід учителя,
  • з кабінету до їдальні учасники навчального процесу йдуть у масках чи респіраторах,
  • перед споживанням їжі миють руки відповідно до інструкції,
  • займають місця за столами, які відведені для кожного класу на певній перерві,
  • після прийому їжі учасники освітнього процесу одночасно організовано виходять із обідньої зали,
  • не дозволяється вживати їжу, що була принесена з дому.
  1. Забезпечення працівників їдальні засобами індивідуального захисту (захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками, антисептиком, безконтактним термометром тощо) здійснює виконавець послуг з організації харчування.
  2. Вхідний скринінг персоналу харчоблоку:
  • увесь персонал проходить термометрію перед початком робочого часу із занесенням даних до щотижневого аркуша контролю термометрії;
  • у разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з симптомами гострого респіраторного захворювання співробітник до роботи не допускається, а в аркуші контролю термометрії робиться відмітка про недопущення до роботи;
  • контроль за виконанням цих вимог здійснює завідувач виробництва їдальні та медична сестра школи.

 

Додаток 1

до Тимчасового порядку

організації освітнього процесу в школі

у період карантину у зв’язку з поширенням

коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

 

АЛГОРИТМ

входу/виходу

до школи І ступеня

  • Вхід до школи дозволяється при наявності захисної маски, респіратора.
  • Учасники освітнього процесу із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2С не допускаються до школи.
  • На вході організовується місце для обробки рук антисептичними засобами.
  • Забороняється допуск до школи батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

 

Центральний вхід:

  1. Використовується для:
  • входу/виходу працівників школи,
  • входу учнів 1-4 класів зранку з 8.20 виходу після уроків.
  • входу/виходу відвідувачів із числа спеціальних служб, чий візит погоджений із адміністрацією школи.
  1. Температурний скринінг із фіксацією температури у відповідних журналах здійснюється медичною сестрою або вчителями школи.  

 

 

Додаток 2

до Тимчасового порядку

організації освітнього процесу

в школі у період карантину у зв’язку з поширенням

коронавірусної хвороби

(COVID-19)

 

Заходи

дотримання санітарно-гігієнічних вимог

під час адаптивного карантину

 

  1. Для допуску до навчального процесу батькам або особам, які їх замінюють, необхідно надати класному керівнику в перший день перед початком занять заповнений Опитувальник про самопочуття дитини.
  2. Розпочинати кожний перший урок з «5 хвилинок здоров’я» (інформація про стан здоров’я учнів, проведення інструктажу гігієни чистих рук).
  3. Розміщення в кожному кабінеті та по школі плакатів про дотримання санітарних норм, респіраторної гігієни, етикету кашлю.
  4. Вхід до школи за наявності засобів індивідуального захисту (однак учні 1-4 класів зможуть перебувати у школі без них) та правильного користування ними:
  • після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту необхідно ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом,
  • використані засоби індивідуального захисту викидати в окремі контейнери (урни з кришками та поліетиленовими пакетами з яскравою відміткою «Використані маски та рукавички») з подальшою їх утилізацією встановленим чином.
  1. Створення необхідних умов для дотримання правил особистої гігієни:
  • наявність на всіх входах до школи, приміщень, біля рукомийників, у санітарних кімнатах рідкого мила, антисептичних засобів для обробки рук, паперових рушників;
  • місця для обробки рук позначаються яскравими вказівниками про правила та необхідність дезінфекції рук;
  • основним заходом гігієни рук в умовах школи є миття рук з милом, використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до проточної води з милом;
  • учні та вчителі повинні мити руки після кожного уроку, тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд;
  • обробка рук антисептичними засобами здійснюється учнями 1-4 класів за участю вчителя;
  • протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук чи антисептичної обробки не рекомендується.
  1. Збільшення тривалості перерв, при цьому половину перерви учні перебувають у класі, а половину – у коридорі: у той час, коли діти в коридорі, здійснюється провітрювання класів не менше 10-ти хвилин. У такий спосіб забезпечується асинхронне перебування учнів у коридорах.
  2. За умови сприятливої погоди здобувачі освіти під час перерв можуть перебувати на свіжому повітрі на шкільному подвір’ї у присутності чергових учителів.
  3. Проведення очищення та дезінфікування поверхонь, дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо після занять у кінці робочого дня.
  4. Здійснення щоденної дезінфекції контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту, картонні контейнери після використання підлягають утилізації.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.