ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
здобувачів (учнів) освіти
ВОРОНЕНКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування,
Статуту Вороненківської гімназії
І. Загальні правила поведінки
1.Учні приходять до школи за 10-15 хвилин до початку занять, займають своє робоче місце, готують навчальне приладдя до уроку (підручник ,зошит, потрібну канцелярію).
- У випадку пропуску занять учень повинен надати класному керівникові довідку від лікаря або записку від батьків ( або осіб, які їх замінюють) стосовно причини відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважної причини учні не повинні.
- Не можна без дозволу класного керівника, чергового адміністратора, медичної сестри, батьків залишати приміщення та територію школи під час освітнього процесу.
4.Учні дотримуються чистоти і порядку в приміщеннях школи та на ії території . Зберігають майно школи, обережно поводяться як із власними речами так і з речами інших учнів або працівників школи.
5. Учні повинні бути ввічливими зі своїми однолітками, іншими учнями, батьками, педагогами та працівниками Вороненківської гімназії, проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших : не ображати, не займаться здирництвом. Недопустимі дії з боку учнів щодо протидії булінгу (цькування), крадіжки, псування чужих речей, шкільного майна тощо.
6.В разі, коли учень привласнив чужі речі, або спричинив збиток чужому майну, класний керівник сумісно з адміністрацією школи повідомляє батьків про скоєні дії дитини.
7. Забороняється провокувати учасників освітнього процесу образливими словами, ненормативною лексикою, використовувати непристойні жести та рухи, які можуть призвести до бійки та травмування .
- За умови виникнення конфліктної ситуації слід звертатися за допомогою до класних керівників, вчителів- предметників, чергових адміністраторів ,соціального педагога, шкільної медсестри.
- Якщо учень прийшов до школи з мобільним телефоном, великою сумою грошей, прикрасами тощо то він повинен тримати їх постійно при собі, нікому не передавати. За втрату цінних речей навчальний заклад відповідальності не несе.
- Не дозволяється приносити до школи та використовувати будь-яким способом зброю (навіть іграшкову), вибухонебезпечні (петарди та інше) та вогненебезпечні речовини(запальники, сірники ), газові балончики, шокери, колючі та ріжучі предмети, карти (гральні), безалкогольні, алкогольні, енергетичні напої , сигарети, жувальні гумки, наркотичні речовини, електронні сигарети, одурманюючі речовини та отрути.
- Забороняється палити у приміщенні школи та на її території.
ІІ. Поведінка на уроках
1.Учні входять до класу за дзвоником, займають свої місця за партами.
- Запізнюватися на урок без поважної причини заборонено.
- Якщо вчитель з якої-небудь причини не прийшов на урок, староста класу сповіщає про це адміністрацію школи або чергового вчителя.
4.Знаходитися в верхньому одязі на уроці без особливих на те причин не дозволяється.
5. Під час уроку не можна ходити по класу, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
6.Якщо учень хоче відповісти на запитання вчителя, поставити запитання вчителеві, вийти з класу, він піднімає руку.
7. Учень повинен підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці. 8.На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять, обов'язково мають бути на уроці.
9. В ході уроку використовувати мобільний телефон можливо тільки з дозволу вчителя для виконання певних завдань .
ІІІ. Поведінка учнів до початку та після уроків, на перервах
1. Поведінка на перервах не повинна нести загрозу життю і здоров’ю учня й оточуючих.
Забороняється :
- вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим, слухати гучну музику;
- бігати сходами, самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відчинені вікна;
- торкатися незнайомих предметів, у разі знаходження незнайомих предметів слід одразу повідомити працівників школи;
- штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися ранцями, іншими предметами і застосовувати фізичну силу;
- вести зйомку, записувати на диктофон, фотографувати мобільними телефонами без дозволу на те людини, яку фотографують;
3. На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, чергового адміністратора, за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії. Приховування фактів булінгу (цькування) є неприпустимим.
ІV. Поведінка учнів в їдальні 1. Забороняється заходити до їдальні у верхньому одязі.
- Учні повинні приходити до їдальні після закінчення уроку, шанобливо ставитись до працівників їдальні, виконувати вимоги чергового вчителя, дотримуватися черги при отриманні їжі.
- Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
- Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
- Вимоги до зовнішнього вигляду учнів
- Форма одягу учнів в освітньому процесі повинна бути наближена до ділового стилю та відповідати санітарно-гігієнічним нормам.
- Під час проведення позакласних заходів одяг має відповідати тематиці заходу.
VІІ. Заключні положення
1. Правила поведінки здобувачів освіти поширюються на територію закладу і на всі заходи, що проводяться у Вороненківській гімназії.
2.За порушення Правил поведінки до учнів можуть бути вжиті такі стягнення :
- усне зауваження;
- запис зауваження в щоденник;
- виклик учня самого або з батьками до адміністрації школи;
- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди здійснюється його батьками.